Vendryně prohrála v derby s Oldřichovicemi, z Nýdku jde strach

Dvě fotbalová derby se v našem regionu odehrála uplynulý víkend v I.B třídě. V prvním zvítězily Oldřichovice 3:1 ve Vendryni, ve druhém se Hnojník rozešel smírně s Mosty u Jablunkova 2:2. Nýdek nasázel Václavovicím pět branek.

Vendryně (ve žlutočerném) prohrála popáté v řadě. Foto: Roman Baselides

Oldřichovice se stejně jako v minulém kole ujaly vedení v závěru poločasu. Zatímco v Dolní Lutyni ale zápas ztratily, tentokrát utkání dovedly do vítězné podoby. Poučili jsme se,“ přitakal trenér Oldřichovic Miloš Koloničný. Domácí za stavu 0:2 sice po krásné brance snížili a trochu to zdramatizovali, ale v celém utkání jsme byli lepší. Nastřelili jsme ještě dvě břevna, zaslouženě jsme vyhráli,“ dodal.

„Ještě před rokem jsme hráli nejnižší soutěž, a to se prostě projevuje. Byli lepší.“vedoucí Vendryně Lukáš Martynek

Vedoucí Vendryně Lukáš Martynek souhlasil, že rozhodla větší fotbalová kvalita soupeře. Zkušenosti i sehranost byly na nich strašně vidět. Třeba právě Zbončák (má ve sbírce i ligové tituly s Libercem a Spartou Praha) si umí usměrnit hráče a má to velký vliv na jejich hru. A těch zkušených mají více. My jsme ještě před rokem hráli nejnižší soutěž, a to se prostě projevuje. Byli lepší,“ přiznal Martynek.

Hnojník prohrával v utkání s Mosty u Jablunkova dvakrát o gól. Poprvé vyrovnal z penalty uzdravený kapitán Michal Bauman. Remízu vystřelil kanonýr Karel Maceček, přestože hrál Hnojník od 59. minuty a stavu 1:1 bez vyloučeného Aleše Kluse.

I když jsme hráli v celkem dobrém složení, tak nám to nešlo. Kdybychom prohrávali po prvním poločase 0:4, nikdo by se nemohl divit. Penalta byla podle mě jasná, i když se hosté rozčilovali, vyloučení také. Za bod můžeme děkovat hlavně gólmanovi, hodně nás podržel,“ uvedl trenér Hnojníku Alois Mikunda.

Mosty u Jablunkova se alespoň díky remíze odlepily z posledního místa. První poločas jsme odehráli výborně, ale sráželo nás, že jsme neproměňovali šance. Měli jsme jich fakt dost. I proto je bod málo, chtěli jsme vyhrát,“ povzdechl si trenér Mostů u Jablunkova Kamil Bula.

Postrachem soupeřových obran je momentálně v I.B třídě Nýdek, který v posledních čtyřech kolech nasázel sedmnáct branek. Jeho formu odnesly naposledy Václavovice, které přehrál 5:2. Nýdek vedl už ve dvanácté minutě 3:0.

Jsme na vítězné vlně, jen v prvním poločase jsme měli šance na sedm osm gólů. Opět zabraly opory, ostatní se přidali. Jsem velmi spokojený s hrou i přístupem celého týmu. Nemělo to chybu, od první minuty to byl jednoznačný zápas,“ uvedl trenér Nýdku Martin Marsín.

I.B TŘÍDA

Hnojník Mosty u Jablunkova 2:2 (1:1)
Góly: 42. Bauman z pen., 73. K. Maceček 31. Lýsek, 64. Czepczor. ČK: 59. A. Klus (Hnojník)
Hnojník: M. Klus T. Jantoš (46. Oborný), Bauman, Kozel Brzuchanski, Škola (68. Minář), Walica, A. Klus, Mach (83. V. Svoboda) K. Maceček, Rusz. Trenér: Mikunda
Mosty u Jablunkova: Kotek M. Szotkowski, Bažant, Kajzar, F. Turek (46. P. Szotkowski) Czepczor, M. Turek (70. D. Fuják), Šafařík, D. Kufa Lýsek, Kolář. Trenér: Bula

Vendryně Oldřichovice 1:3 (0:1)
Góly: 64. J. Pilch 42. Janeček, 50. Walek, 84. Hradeč
Vendryně: Kolarczyk Z. Walek (56. J. Polák), Divina, Szymczyk, Wawreczka Duda (66. Palik), J. Pilch, Guznar, M. Hulboj Pliska, V. Lasota (46. R. Konderla). Trenér: D. Martynek
Oldřichovice: Cymorek Vlachovič, Huťka, Samek, J. Cienciala Janeček, Machala (83. Adámek), Hradečný (84. Gallitzdörfer), Zbončák M. Walek (71. Trombík), A. Kluz (89. Plevko). Trenér: Kolonič

Nýdek Václavovice 5:2 (4:1)
Góly: 12. a 34. Brzezina, 4. Spratek, 6. Příborský, 74. Mazurek 16. Schovajsa, 66. Langer
Nýdek: J. Kantor L. Cienciala, Tlachač, Hadrava, Pyszko M. Kluz, Spratek, Mazurek, Rakowski (74. Szmek) Příborský, Brzezina (88. Pavelec). Trenér: Marsín

Výsledky v okrese: Bukovec Hrádek 3:1 (2:0), Písek Staříč 1:4 (1:2), Hukvaldy Nebory 1:1 (0:0)