Bývalí zaměstnanci železáren se setkali po roce

Srdečné objetí, podání ruky i halasné vítání se odehrávalo v zahradách muzea. Po roce se minulou středu odpoledne setkali zaměstnanci Třineckých železáren, kteří v loňském roce odešli do zaslouženého důchodu.

Povídalo se u koláčků a kávy. Foto: mc

Obvyklá pravidelná setkání s rozloučením a poděkováním za odvedenou práci se totiž kvůli protiepidemickým opatřením nemohla po celý loňský rok uskutečnit. Do penze mezitím odešly více než dvě stovky pracovníků hutě. Na sedmdesát z nich přijalo pozvání na mimořádné společné setkání se všemi, kteří svůj pracovní průkaz odevzdali na konci roku 2019 či v průběhu roku 2020.

„Museli jsme dlouho čekat, až se uklidní epidemická situace a proběhne očkování ve věkové kategorii našich čerstvých penzistů. Proto jsme svolali setkání až nyní, zato ve větším počtu lidí. Zahrada muzea je pro takové setkání z mnoha důvodů ideální,“ podotýká ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

Mezi účastníky středeční akce byl i Bronislav Szpyrc, bývalý pracovník KKO. S úsměvem vzpomínal nejen na práci, ale i na sportovní zážitky v rámci odborových utkání ve fotbale. „V Hutnické lize jsme byli několikrát mistry republiky. To byly nejlepší zápasy, šlo nám to a ke všemu jsme si užili hodně srandy. V železárnách jsem pracoval od roku 1971 a musím říct, že to uteklo jako voda,” řekl Bronislav Szpyrc.

Kromě povídání o společných zážitcích z práce či současných aktivitách si bývalí zaměstnanci prohlédli aktuální výstavy v Muzeu Třineckých železáren a Města Třince. O hudební zpestření akce se postaraly žákyně ZUŠ Třinec.

Další zprávy z regionu