Čerstvý vzduch v Tatrách si užívala letos poslední stovka dětí

Už bezmála dva tisíce dětí vypravily od roku 2014 Třinecké železárny na ozdravný pobyt do Střediska dětské rekreace Žiar na Slovensko. Úpatí Západních Tater se stalo na deset dnů v listopadu domovem pro školáky z Bukovce, Hrádku, Písku a Mostů u Jablunkova.

Poslední letošní skupina čítající zhruba stovku dětí se zítra, ve středu 30. listopadu, vrací domů. Další školáci prvního stupně základních škol se do malebného údolí podívají zase příští rok.

„Ozdravné pobyty pro děti našeho regionu už pořádáme téměř deset let. A ač už současná huť díky investicím do odprášení nepatří k hlavním zdrojům znečištění ovzduší, chceme touto formou podpořit zdraví dětí a vnuků celé řady našich zaměstnanců a obyvatel regionu,“ podotýká Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy hutě.

Ozdravné pobyty jsou každoročně součástí aktivit Dobrovolné dohody, kterou mezi sebou uzavřely Třinecké železárny a Moravskoslezský kraj. Huť na ně každý rok vynaloží částku přesahující 1,5 milionu korun. Celkově už firma zaplatila přes 13 milionů korun.

Ozdravné pobyty patří k oblíbeným aktivitám a školy o ně mají velký zájem. Do Tater vždy míří žáci prvního stupně na desetidenní plně hrazený pobyt se svými pedagogy, kteří pro ně zajišťují i výuku. Kromě toho si děti užívají výlety do okolí, návštěvy muzea ochrany přírody a místních jeskyní, přednášky znalců přírody i besedy horské služby.

Další zprávy z regionu