Cizí jazyk budou zdokonalovat s učitelem odborného výcviku 

Na 400 žáků začalo zdárně školní rok na Střední odborné škole Třineckých železáren (SOŠ). Do prvních ročníků nastoupilo nových 130 žáků, což je mírně vyšší číslo než loni. Nová učebna umožní zlepšit výuku odborné angličtiny.

Studenti v nových dílnách na SOŠ.

Zájem o střední školu v tomto roce mírně stoupl. „Nejobsazenější jsou už dlouhodobě elektro obory, zde dokonce evidujeme i přetlak studentů. Naopak se nám zatím nedaří naplnit tříletý obor operátor skladování,“ nastínil ředitel školy Aleš Adamus.

Střední odborná škola Třineckých železáren se pyšní nejmodernějším vybavení v regionu. Navíc neustále investuje do dalšího vybavení. Aktivně se přitom zapojuje do operačního programu Evropské unie OKAP, který podporuje technické vzdělávání. Díky financím, které poskytuje, čekají ještě tento rok školu dvě investiční akce.

„Získáme novou učebnu angličtiny. Bude vybavena například interaktivní tabulí, žáci dostanou i sluchátka pro lepší poslech. Vyučovat se zde bude odborná angličtina, a to tak, že přítomni budou dva kantoři, angličtinář a učitel odborného předmětu, navzájem se budou doplňovat a výuka tak bude daleko efektivnější,“ vysvětlil ředitel SOŠ s tím, že učebna vyjde na dva miliony korun.

Dále ve škole vznikne instalatérské centrum v hodnotě osmi milionů korun. „Žáci dostanou k dispozici nové a moderní vybavení. Dá se říct, že techniku neustále obměňujeme a modernizujeme, abychom drželi krok s novými trendy a byli tak školou odpovídající trendům 21. století,“ zdůraznil ředitel.

Další zprávy z regionu