Dobrovolníci sadili v horách i v areálu hutě

Po téměř hodinovém výšlapu z Tyry dnes zaměstnanci Třineckých železáren zasadili pod Kalužným dva tisíce stromů. V nelehkém terénu jim pomáhali zástupci ČSOP Salamandr a studenti gymnázií. Činili se i studenti Střední odborné školy TŽ , kteří se dopoledne pustili do výsadby stromů na kraji rekultivované skládky Neboranka. Sadili asi dvoumetrové slivoně a jabloně.

Dobrovolníci měli za úkol vysadit dva tisíce stromů. Foto: mc

„Kromě toho, že můžeme se svou dnešní pracovní dobou naložit ve prospěch přírody, se máme šanci více seznámit. Je fajn, že jsme společnými werkovými silami mohli přispět k obnově lesa“, řekla Kateřina Macurová, která se dobrovolnického dne účastní každoročně. Krumpáč do ruky vzali i nováčci, kteří se netajili tím, že se jim akce líbila a za rok by si ji střihli znovu.

Dobrovolnický den měli v tomto týdnu i v ostravské Válcovně trub TŽ. Tamní dobrovolníci zamířili ve čtvrtek 20. října do Charitního domu sv. Alžběty v ostravské Zelené ulici. Někteří se pustili do hrabání listí v zahradě areálu, další čekalo malování kanceláře a přestěhování či složení nábytku.

Dobrovolnickému dni se budeme věnovat ve středečním vydání Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu