Huť od příštího roku zavádí nový systém střídání směn

Na nový systém střídání směn přejde od 1. ledna příštího roku drtivá většina provozů Třineckých železáren. Střídat na směnách se budou nově v režimu RR-NN-OO-VV (2x ranní, 2x noční, 2x odpolední a 2x volno). Zaměstnanci v něm získávají pro sebe delší osobní volno.

Ilustrační foto, archiv TŽ.

Rozhodlo o tom vedení firmy na základě ankety, která před nedávnem proběhla mezi zaměstnanci. V ní se většina zúčastněných vyjádřila pro zavedení nového systému střídání směn. Vnímají ji jako výhodnější, protože mají po druhé odpolední směně k dispozici plné dva dny volna.

„Nový systém se velmi dobře osvědčil na provoze Válcovna předvalků a hrubých profilů (VH), kde funguje už rok. Kolegové z tohoto provozu by už neměnili. Zřejmě na základě jejich pozitivních hlasů se i na ostatních pracovištích vyjádřili pro změnu,“ konstatuje výrobní ředitel Třineckých železáren Česlav Marek.

Pro změnu na systém RR-NN-OO-VV se vyjádřili v nejvyšším počtu na provoze Řídicí systémy (VI), a to v 68,89 %. Kolegové z Válcovny drátů a jemných profilů (VJ) souhlasili v 61,56 %. Provoz Výroba železa a oceli (VO) hlasoval v 57,60 % a Zabezpečení kvality (TJ) v 57,50 % pro nový systém. Na provoze Koksovna a druhotné suroviny (VK) bylo pro změnu systému pouze 41,14 % pracovníků.

Stávající střídání směn zůstane pouze na provoze Koksovna a druhotné suroviny (VK) a pro směnové pracovníky Informatika a telekomunikace (FI).

Další zprávy z regionu