Huť se připojí k výzvě Do práce na kole

Do pedálů každé ráno od jara do podzimu šlápne na cestě do práce hned několik stovek zaměstnanců Třineckých železáren a dceřiných firem. Huť eviduje přesně 3821 cyklistů, kteří mají vyřízeno povolení vjezdu do areálu na kole.

Někteří vyráží i ze vzdálenějších obcí Jablunkovska, což znamená, že každý den najezdí třeba až 40 kilometrů. Jiní ale jízdu po dvou kolech preferují především proto, že jim urychlí cestu domů do okolí Třince. „Než čekat na autobus, to jsem rychleji doma na kole nebo pěšky. Chodívám i během zimy, pohyb mám ráda,“ svěřuje se Marie Vaňková z Českého Těšína, která pracuje ve společnosti Moravia Steel jako fakturantka. Do výzvy Do práce na kole se letos určitě připojí s kolegyněmi.

Cyklodopravu Třinecké železárny jednoznačně podporují a snaží se pro cyklisty vytvářet vhodné a bezpečné podmínky. Letos se poprvé zapojila v desátém jubilejním ročníku do celonárodní výzvy „Do práce na kole 2020“ společně s městem Třinec.

„Vítězným týmům z Třince a okolí připravujeme sportovně laděné výhry, které předáme v červnu na slavnostním vyhlášení. Máme však připravenou i trochu nesportovní speciální cenu pro tři týmy zaměstnanců Třineckých železáren,“ prozrazuje Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Třineckých železáren. Cena bude podle něj pro žíznivé cyklisty vítaným osvěžením.

A jak ji vyhrát? Stačí poslat fotografii celého týmu v tričku výzvy „Do práce na kole“ a jména účastníků s přiřazením provozu či oddělení na email dopracenakole@trz.cz nebo přes facebookovou stránku WerkZone.

Celonárodní výzvy se loni zúčastnilo téměř 20 tisíc účastníků, kteří najezdili 3 610 000 km. Ti letošní se stále mohou registrovat do 30. dubna na www.dopracenakole.cz. Místní organizátor pak vyhlásí tři vítězné týmy s podmínkou 66,6 % pravidelnosti dojíždění do práce na kole.

Týmy po zaplacení startovného obdrží speciální tričko, díky kterému mohou navíc získat výhody v rámci akcí „na triko“.

Další zprávy z regionu