Letní tábory pro děti budou

Tábory pro děti organizované odborovou organizací OS KOVO TŽ letos proběhnou. Jejich reálná podoba je už schválená hygieniky. Mohou se konat od konce června za dodržování důkladných hygienických pravidel.

Ve Žiaru se uskuteční druhý turnus tábora. Ilustrační foto

Tedy zejména důkladné mytí rukou, pravidelný úklid a větrání, dezinfekce. Roušky by se měla podle hlavní hygieničky ČR Jarmily Rážové používat pouze při pohybu mimo areál tábora. Děti by měly být rozděleny do menších skupin. A přísnější pravidla bude platit také pro personál kuchyně, který se stará o stravování dětí. Rodiče budou muset doložit písemné čestné prohlášení o bezinfekčnosti v den odjezdu. Konkrétní pravidla pak budou mít k dispozici všichni pořadatelé táborů.

Distribuci přihlášek pro děti zaměstnanců Třineckých železáren a dceřiných společností plánují odbory realizovat v nejbližších dnech. Zájemci se již nyní mohou hlásit u svých předsedů odborových jednotek nebo úsekových důvěrníků. „Několik týdnů jsme tlačili na vládu a ministerstvo zdravotnictví, aby nastavili pravidla. Do pátku minulého týdne jsme prakticky nevěděli, za jakých podmínek a v jakém počtu dětí budeme moci tábory pořádat,“ tvrdí předseda odborové organizace Marcel Pielesz.

„Dělali jsme vše pro to, aby letní pobyty pro děti proběhly. Ovšem jsme si vědomi toho, že při zvýšení výskytu nemoci covid-19 je vláda může zrušit nebo omezit,“ upozorňuje. ZO OS KOVO TŽ letos připravuje pro děti tábory v těchto lokalitách:

  • Žiar (SK) letos kvůli uzavření hranic se Slovenskem a i když je předpokládané otevření hranic od 8. červena, nemáme pravidla táboru na Slovensku, proto pouze proběhne plánovaný II. turnus v termínu 11. 7. – 25. 7.2020 pro přibližně 96 dětí.
  • Budišov nad Budišovkou pro přibližně 150 dětí v termínech 27. 6. – 11. 7., 11. 7. – 25. 7. a 26. 7. – 7. 8. 2020.
  • Miřetín (Barrandov) pro přibližně 70 dětí v termínech 1.7. – 17.7.2020 a 1.8. – 15.8.2020.
  • Rewal (Polsko) pro 100 dětí v termínech 29. 7. – 8. 8. a 13. 8. – 23. 8. 2020.
  • Sedmidolí (Krkonoše) pro asi 40 dětí v termínu 22. 8. – 30. 8. 2020.

„Bude záležet na zájmu rodičů, jak se nám podaří tábory naplnit. Pevně doufáme, že epidemiologická situace bude v létě již stabilizovaná,“ uzavírá Marcel Pielesz.

Odborová organizace kvůli pandemické situaci letos přesunula i pořádání tradičního červnového Dětského dne v areálu u základních škol ve Vendryni na neděli 11. října, kdy jej promění do podzimní Drakiády.

Další zprávy z regionu