Naše polská kovárna je gazelou v podnikání

Firma Kuźnia Ostrów Wielkopolski, dceřiná firma společnosti MSV Metal Studénka, která od roku 2019 patří společnosti Moravia Steel, se může pochlubit umístěním v žebříčku „Gazele Biznesu“.

Organizátoři této soutěže ekonomického portálu „Puls Biznes“ si již více jak 20 let kladou za cíl vybírat mezi malými a středními firmami v Polsku ty nejdynamičtěji se rozvíjející z nich.
Umístění v žebříčku je důkazem rozvoje a stabilní finanční situace firmy. Kuźnia Ostrów Wielkopolski se v něm objevila po druhé ve své historii. Ze všech 4800 firem, které splnily požadovaná kritéria, se umístila na 1085. místě.

„Vzhledem k tomu, že je to ocenění toho, jak nás vnímají ratingové a finanční instituce na základě našich veřejně přístupných výsledků za poslední období, je to pro nás a naše majitele odměna za dobře vykonanou práci. Především však za určený směr rozvoje naší společnosti. Pro naše klienty je to také signál, že Kuźnia Ostrów Wielkopolski je finančně stabilní a rostoucí společností, která je součástí silné kapitálové a výrobní skupiny,” říká Roman Vybiral, předseda představenstva společnosti.

Společnost Kuźnia Ostrów Wielkopolski má 200 zaměstnanců. Její celková roční výrobní kapacita přesahuje 4000 tun výkovků. Téměř 40 procent produkce firmy směřuje na export, zejména na evropské trhy. Výrobky nacházejí uplatnění především v železničním průmyslu, dále ve stavebním, automobilovém, zemědělském a těžebním průmyslu.

Další zprávy z regionu