Nová hala tažírny je už téměř hotová

Rozsáhlý projekt rozvoje provozu Tažírny oceli ve Starém Městě spěje ke konci. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se však start nových technologií zpozdí. Předpokládané spuštění se z května posouvá do srpna.

V nové hale už chybí jen technologie loupání.

Nová hala o dvou lodích spojena průchozím krčkem se stávající částí včetně zázemí pro zaměstnance je již téměř dokončena. Čeká jen dodávku nové technologie loupací linky a dokončení vnitřních prací v novém zázemí pro zaměstnance. Nové brusky, NDT linka na kontrolu povrchových vad i balička již stojí na svém místě. „Předpokládáme, že chybějící článek v řetězci činností následujících po sobě v pořadí taženo – loupáno – broušeno – kontrolováno, bude připojen do konce července. Od srpna bychom chtěli na nových technologiích spustit jednu směnu,“ podotýká vedoucí provozu Tažírna oceli Třineckých železáren Petr Lapčík.

Hotov je už i malý zakladač v nových prostorách, do něhož se nové výrobky naskladní bezprostředně po výrobě.

Těsně před dokončením jsou vnitřní prostory provozní budovy, která bude sloužit pro rozšíření skladů režijního materiálu a náhradních dílů, ale také pro mechanické zkušebny a údržbu. „Patří k ní také nové zázemí pro naše zaměstnance jako jsou šatny, sociální zařízení, jídelna a další kanceláře,“ uzavírá vedoucí provozu.

Investiční projekt ve výši 600 milionů korun pomůže tažírně rozšířit porfolio svých výrobků, získat nové trhy a navýšit kapacity výroby tažených tyčí.

Další zprávy z regionu