Očkování v areálu hutě pokračuje

Možnost očkování proti nemoci covid-19 nabízí od tohoto týdne Třinecké železárny. Týká se to zejména třetí, posilující dávky, kterou je možné aplikovat po šesti měsících od druhé dávky. Vedení hutě očkování jako ochranu proti nové nemoci covid-19 doporučuje.

V první vlně se v areálu nechalo naočkovat 3000 zaměstnanců. Foto: pmj

„Chceme tímto krokem vyjít vstříc kolegům, kteří se chtějí více chránit před novým onemocněním. Očkování doporučujeme, je to jediná možnost, jak zmírnit průběh nemoci, která může být pro některé z nás nebezpečná, ne-li smrtelná,“ podotýká generální ředitel hutě Jan Czudek.

V huti se bude opět očkovat vakcínou Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech, tedy stejnou jako pro první a druhou dávku aplikovanou v huti na jaře a v létě.

Jaké možnosti zaměstnanci mají, přinášíme v následujícím přehledu otázek a odpovědí. Odpovídá Renata Poloková z oddělení Vnějších vztahů TŽ.

Mohu se nechat očkovat třetí dávkou dřív než po půlroce?

Není to možné. Posilující vakcínu je možné aplikovat nejdříve po uplynutí šesti měsíců od posledního očkování druhou dávkou vakcíny.

Kdy se mohu registrovat k očkování ve firmě?

TŽ ve spolupráci s Nemocnicí Třinec Sosna budou postupně vypisovat termíny posilujících třetích dávek. Před blížícím se termínem očkování vám přijde oznamovací SMS s žádostí o potvrzení vašeho zájmu.

V případě, že neprojevíte zájem o posilující dávku, nebo jste již byli očkováni jinde, nemusíte na tuto SMS zprávu odepisovat. To znamená, že zaměstnanci, kteří měli ukončené 2. očkování na konci května či začátkem června budou vyzváni SMS zprávou ke konci listopadu, začátkem prosince apod.

Mohu se registrovat v systému TŽ, i když jsem byl naočkován jinde?

Ano, je to možné. Stačí zavolat na telefonní číslo 32119, kde se individuálně domluvíte na postupu.

Kdy budou vypsány další termíny?

První termín posilující dávky bude 19. listopadu, další termíny zdravotníci v očkovacím centru v huti vypíší podle zájmu a počtu registrovaných zaměstnanců. Ti se nemusí bát, dostanou pak přesný termín prostřednictvím SMS zprávy do svých mobilních telefonů.

Můžeme získat očkování v huti také první a druhou dávkou?

Pro ty, kteří by se chtěli nechat očkovat 1. a 2. dávkou, huť nyní nabízí možnost zapsat se na seznam. Pokud bude dostatečný zájem, firma zajistí očkování v areálu. Stačí zavolat na telefonní číslo 32119, kde se informace shromažďují.

Co si máme vzít s sebou?

Je potřeba mít zdravotní průkaz pojištěnce, občanský průkaz, závodní průkaz zaměstnance a respirátor.

 

Další zprávy z regionu