Podle děvčat růžová werku sluší

Třinecké železárny jsou tradičním partnerem celoprázdninového programu pro děti trávící léto ve městě. V rámci Prázdnin v 3nci si tým z hutě připravil pro malé účastníky tříhodinový program plný vzdělávacích a zábavných aktivit. Děti mohly navrhnout nové logo anebo třeba vymyslet atraktivní titulek ke článku.

Nepřehlédnutelné logo Třineckých železáren očima malých účastnic. Foto: tw, mr

Prázdninový den pro děti z Třince a okolí si v pátek 11. srpna železárny připravily ve spolupráci s Knihovnou Třinec, která nabídla nejen své prostory, ale i zahradu.

Teplý letní den zde dětem zpříjemnili členové Hasičského záchranného sboru TŽ, kteří na místo přijeli svým zásahovým vozem. Účastníci si tak mohli nanečisto střihnout, jaké je to být profesionálním hasičem.

Železárny si pro děti připravily i vědomostní koutek plný zajímavostí a historie a nechyběl ani pohled do současnosti. Zprostředkovaly jim jej virtuální brýle, které se těšily mimořádné oblibě. Třinecké železárny se objevily i v trojrozměrné deskové hře Všudybyl. Ta děti zavedla jak do fabriky, tak do míst v regionu spjatých s výrobou.

Poslední páteční zastávkou byla redakce Třineckého hutníku. Děti si mimo jiné prohlédly, jak se noviny za svou historii postupně měnily a jak vypadala jejich grafika. Mohly si také vyzkoušet práci redaktora v terénu. Zvídaví nadšenci neváhali a chrlili nápady na atraktivní titulek k článku o jejich volnočasových aktivitách.

Z povídání s dětmi bylo jednoznačně cítit, že jsou za Prázdniny v 3nci, jež každoročně připravuje Třinec, velmi rády. „Je nás doma hodně a většinou se v létě nikam nedostaneme. Pestrý program a zábavné akce mě tak zabaví a ke všemu si každým rokem najdu i nové kamarády,“ přiznala jedna z dívek během akce.

Další zprávy z regionu