První šedesátka návštěvníků obdivovala výrobu oceli

Vybrané výrobní provozy Třineckých železáren dnes dopoledne navštívilo prvních šedesát zájemců, kteří se přihlásili na Den otevřených dveří uspořádaný v souvislosti se 180. výročím hutě. Mnozí z nich viděli zblízka ocelárenské provozy vůbec poprvé.

Fascinující byla prohlídka ocelárny.

Návštěvníci z Třince, bývalí zaměstnanci, rodinní příslušníci či obdivovatelé hutnictví z daleké Plzně a další zájemci o hutní výrobu si dnes dopoledne prohlédli provoz oceláren, blokovny, válcovny kolejnic, drátu i ocelových tyčí. Výrobním tokem je provázeli technologové jednotlivých provozů, kteří ochotně odpovídali na otázky a vysvětlovali, co se na konkrétním pracovišti vyrábí. Po více než tříhodinové prohlídce byli všichni zúčastnění unavení, ale spokojení. „Moc se nám to líbilo, jsme rádi, že jsme se tady dostali,“ shrnul za své kolegy jeden z plzeňských návštěvníků.

Další dny otevřených dveří pro zbývající počet zájemců, jichž bude celkově symbolicky 180, se uskuteční v červnu. Přihlašovat se budou moci opět prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách hutě.

Další zprávy z regionu