Roušku dostane každý zaměstnanec

Zaměstnanci Třineckých železáren získají od zaměstnavatele jednu pratelnou roušku. Firmě se podařilo získat dodavatele a nyní průběžně zajišťovat dostatečné množství.

Roušky právě teď dorazily na Válcovnu drátů a jemných profilů.

Nejpozději do poloviny příštího týdne by tak měl mít každý zaměstnanec v Třinci i na odloučených pracovištích jednu pratelnou roušku k dispozici. Distribuce začala v úterý 31. března.
„Jsme rádi, že se nám podařilo tento nedostatkový materiál sehnat v dostatečném množství. Doufám, že už brzy doba roušková pomine a my budeme moci opět pracovat v normálním režimu,“ řekl Jan Czudek, generální ředitel TŽ.

Připomněl, že nosit roušku je povinností každého občana České republiky na základě nařízení vlády pro zabránění šíření infekce koronaviru. Zaměstnavatelé se tomuto nařízení musí rovněž podřídit. „Děkuji všem, kteří se v této nelehké situaci chovají ohleduplně k druhým a hledají s námi možnosti, jak se vzájemně chránit,“ dodává.

Huť v těchto dnech dokončila plošnou prostorovou dezinfekci velkých společných místností a začíná s dezinfikováním menších prostor. Dezinfekce má dlouhodobý účinek minimálně 14 dnů.

Další zprávy z regionu