Sadili v blízkosti pekla

Díky pomoci Třineckých železáren a jejich zaměstnanců rostou v našich lesích další nové stromy. Výsadba dvou tisíců jedlí proběhla v rámci tradičního dobrovolnického dne, kdy pracovníci namísto na šichtu zamíří pomáhat. Tentokrát v blízkosti přírodní rezervace Gutské peklo v Třinci.

Na místě ochranáři hutníky řádně proškolili. Foto: mc

Počasí i atmosféra akci přály. Skvělým nastartováním dne byla společná snídaně z třineckého Café Maroszek, podniku který akci podpořil již podruhé. Werkové účastníky včetně studentů Střední odborné školy TŽ a Polského gymnázia v Českém Těšíně přijel pozdravit generální ředitel TŽ Roman Heide.

Všem za pomoc ve výsadbě a rozvoji okolní krajiny poděkoval a zdůraznil, jak je oblast ochrany přírody pro Třinecké železárny důležitá. Na místě nechyběla ani Kateřina Nogolová ředitelka pro personalistiku a vnější vztahy, která se s hutníky vydala do terénu.

Pod strmé svahy Javorového vrchu si to dobrovolníci museli částečně vyšlápnout po svých. Dva tisíce jedlí si rozdělili a zahřáli se tak ještě dříve, než vzali do rukou krumpáč. Ti, kteří se akce pravidelně účastní se shodli, že měli letos dobré podmínky.

„Oproti minulým ročníkům to dnes šlo snadněji. Vykopat díru nebylo zas tak namáhavé, protože hlína byla vlhká a bylo jí tam dost,“ shodli se zkušení dobrovolníci.

Více o průběhu dobrovolnického dne přineseme v tištěném Třineckém hutníku ze dne 25.10.2023.

 

 

 

 

Další zprávy z regionu