Tažírna oceli překonala plán expedice o kilotunu

O 1070 tun zboží více oproti operativnímu plánu výroby vyexpedovala v březnu Tažírna oceli ve Starém Městě (VF). Odloučený provoz Třineckých železáren dosáhl za třetí měsíc roku také rekordní výrobu. Z tažných linek vyjelo 9690 tun ocelových produktů, tedy o 790 více, než bylo v plánu.

Nové linky už najíždí do plného provozu.

„Umožnila to velmi dobrá zakázková situace na trhu s taženou ocelí. Naplnili jsme naše výrobní kapacity na tři směny a v důsledku velmi příznivé sortimentní skladby a lepšího časového využití strojního zařízení se podařilo dosáhnou na historické rekordy,“ komentoval vynikající výsledky provozu jeho vedoucí Petr Lapčík. Oživení na trhu je podle něj pozitivní zpráva, která vyvažuje loňský pokles zakázkové náplně, která v tažírně znamenala nesplnění plánu o 12 kilotun výrobků.

Částečně se na výkonech provozu podílely už i nové technologie loupání a broušení, která provoz instaloval nedávno. „V expedici již od minulého roku probíhá standardní nakládka prostřednictvím plně automatizovaného regálového zakladače, kde i přes počáteční problémy s rozjezdem této technologie dochází k postupnému náběhu směřujícímu k maximalizaci využití tohoto zařízení. Jedná se totiž o úplně nové pojetí kompletní logistiky v naskladňování a vyskladňování hotových výrobků na provoze VF, která klade nemalé nároky na obsluhující personál,“ upřesnil Petr Lapčík.

Spolu s kolegy věří, že dobrá situace na trhu s taženou ocelí bude i nadále pokračovat a umožní tak maximálně využít potenciál výrobních zařízení.

Další zprávy z regionu