Vaši plyšáci odjeli do pračky

Včera skončila sbírka plyšáků pro benefiční akci Slováckého léta nazvanou Úsměv pro tebe. Osm velkých pytlů starších plyšových hraček odvezli do prádelny na Uherskohradišťsku, kde se již připraví pro následný prodej v e-shopu, jehož výtěžek poputuje na dobročinné účely.

Poslední taška plyšáků a odjezd.

Třinecké železárny se letos staly hlavním partnerem akce Úsměv pro tebe, která je součástí tradičního Slováckého léta. „V benefiční výzvě sbíráme plyšáky všech velikostí, barev i tvarů, kterým už jejich původní malí majitelé odrostli. Darované pak nabídneme veřejnosti ke koupi a výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely,“ vysvětluje Marek Pochylý za pořádající organizaci Slováckého léta. Podle něj je druhým a neméně důležitým smyslem akce rozveselit celé Česko.

V nejbližších týdnech proto organizátoři spustí kampaň Úsměv pro tebe, do které se může zapojit každý. Jak? Tak, že si z e-shopu vybere některého z darovaných plyšáků a spolu s dopisem radosti ho pošle někomu, komu chce vykouzlit na tváři úsměv. „Výtěžek pak rozdělíme mezi Diakonii ČCE – Středisko CESTA v Uherském Hradišti, Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Nemocnici v Uherském Hradišti,“ upřesňuje Marek Pochylý. Tedy v regionu, kde Třinecké železárny provozují Tažírnu oceli a zaměstnávají více než tři stovky lidí.

Slovácké léto proběhne v Uherském Hradišti letos od 29. června do 8. července.

Další zprávy z regionu