Werko výzva je letos nově i pro pěší

Jezděte do práce na kole, společně autem nebo přijďte pěšky. Tak zní motto dalšího ročníku Werko výzvy, prostřednictvím které Třinecké železárny vybízejí k odlehčení dopravy, snižování emisí a zlepšování fyzické kondice. Akce startuje dneškem a vyvrcholí na konci letních prázdnin.

Udělat město i planetu zdravějšími mohou všichni zaměstnanci společností Třineckých železáren, Moravia Steel, dceřiných společností s pracovištěm v Třinci a firem v areálu hutě. Podmínkou je jezdit do práce i z práce na kole, společně autem anebo chodit pěšky a cestou se vyfotit. Fotografie se jmény a názvem pracoviště pak stačí poslat na e-mail: werkzone@trz.cz.

„Akci jsme dříve organizovali v rámci celostátní výzvy, ale loni jsme se rozhodli udělat si svou vlastní Werko výzvu ušitou na míru našim zaměstnancům. Ohlasy byly pozitivní, proto pevně věřím, že se akce letos zúčastní ještě více nadšenců. Nově jsme do výzvy zapojili i pěší, těch je totiž také poměrně dost a je škoda je nevyzdvihnout,“ vybízí k účasti ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

Zaměstnanci, kteří se do Werko výzvy zapojí, mohou vyhrát hodnotné ceny. Slosování spolu s oficiálním vyhlášením výherců proběhne v září. Hodnotit se bude ve čtyřech kategoriích: týmy cyklistů, jednotlivci cyklisté, auto spolujízda a pěší. Možná výhra je však pro většinu účastníků akce pouze doplňkovou motivací, hlavní myšlenkou celé akce je pohyb.

„I když to mám z domu do železáren docela daleko, chci si to letos poprvé střihnout na kole. Povolení vjezdu jsem si už vyřídila, teď jen čekám na oteplení. Do Werko výzvy se chci zapojit se svými kolegyněmi, tak doufám, že to klapne a dohromady najedeme co nejvíce kilometrů,“ řekla natěšeně naše redakční kolegyně Pavla Mročková.

Tak šup do pedálů anebo do společného cestování autem. A ti z vás, kdo to máte do werku kousek, neváhejte nechat auto (alespoň občas) v garáži.

Další zprávy z regionu