Začíná plošné testování ve firmách

Vážení kolegové,
dnešním dnem se rozjíždí povinné testování v Třineckých železárnách. Stát nám tuto povinnost uložil prakticky ze dne na den, bez předchozí diskuse.

Jan Czudek, generální ředitel Třineckých železáren

Chápu, že to pro některé z vás může být nepříjemné, ani já z toho nejsem nadšený. Musíme se však tomuto nařízení podřídit.

Snažili jsme se rychle zajistit dostatečné množství samotestovacích sad, jimiž se jednou za 7 dnů otestujete. Jde o výtěr vzorku z nosní dutiny. Nyní se ještě snažíme objednat sady pro testování ze vzorku slin, takže snad od druhé poloviny března budeme testovat tímto méně invazivním způsobem.

Obracím se na vás s prosbou, abyste se snažili ještě i tuto komplikaci v práci vydržet. Vím, že kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 všichni procházíme těžkým obdobím.

Nemůžeme se volně pohybovat, v práci je toho moc, neustále nám hrozí nákaza nebo karanténa a uzavření doma, člověk si nemůže ani pořádně zajít zanadávat do hospody nebo vykřičet plíce na hokej. Všichni už toho máme plné zuby. Prosím, vydržme.

Ze zkušenosti loňského roku můžeme očekávat, že šíření viru, se kterým bojují nyní v Čechách, se dříve nebo později projeví i u nás na Moravě a ve Slezsku, proto musíme být stále opatrní a snažit se chránit jeden druhého.

Opět vás tedy žádám, abyste dbali na pravidla, která ve fabrice platí. Jsou tu pro naši ochranu. Držme si palce, ať už to všechno brzy skončí a můžeme zase žít normálně.

Další zprávy z regionu