Zaměstnanci hutě mohou poslat peníze přes odbory

Na pomoc živelnou pohromou postiženým lidem na Břeclavsku a Hodonínsku okamžitě reagovali i odboráři. Odborový svaz KOVO zřídil transparentní účet u České spořitelny, kam přispěje z rozpočtu rovným milionem korun.

Na Moravu vyrazili pomáhat i profesionální hasiči z regionu. Foto: HZS MSK

Zároveň bude tento účet sloužit pro zaslání finančních darů zaměstnanců firem, v nichž odborové svazy působí. „Zapojit se mohou i zaměstnanci Třineckých železáren, Moravia Steel a dceřiných firem,“ podotýká Marcel Pielesz, předseda ZO OS KOVO TŽ. Jejich příspěvky pak poputují na Moravu pro všechny občany i pro členy ostatních odborových organizací KOVO.

Peníze mohou posílat na transparentní účet číslo 9119112, kód banky 0800. Zaměstnanci jako Variabilní symbol platby zadají: 2021, do poznámky mohou napsat své jméno a příjmení. Právnické osoby pro variabilní symbol použití své IČO.

„K dnešnímu dni máme avizováno zatím asi 10 žádostí od členů OS KOVO z Konta pro živelné pohromy, které se pravděpodobně nebudou týkat přímo domů určených k demolici. Vše se ale může změnit v následujících dnech a týdnech, kdy budou mít postižení více času spojit se se svými mateřskými organizacemi,“ popisuje Marcel Pielesz situaci.

Další zprávy z regionu