Železárny apelují na dodržování opatření

Negativní scénáře statistiků se bohužel naplňují. V pondělí přibylo v republice rekordních 7591 nemocných s covid-19. Rostou také počty hospitalizovaných v nemocnicích.

V Třineckých železárnách probíhá postupně dezinfekce společných prostor.

Nemocných přibývá i mezi zaměstnanci Třineckých železáren (TŽ). Zatímco ještě na začátku září vykazovaly interní statistiky nulu, dnes už je situace jiná. V areálu firma eviduje šestadvacet pracovníků, kteří onemocněli a jsou v domácím léčení. Jen za víkend jich přibylo šest. Dalších dvanáct lidí musí být v karanténě.

I proto znovu vedení firmy apeluje na striktním dodržování všech hygienických opatření, která jsou zavedena. Nošení respirátorů ve společných prostorech, zejména pak v jídelnách a kantýnách s výjimkou doby konzumace jídla.

„Bohužel se vzhledem k okolnostem musíme vrátit k tomu, čemu jsme čelili v prvním pololetí letošního roku. Všichni zaměstnanci musí dodržovat základní hygienická opatření. Apelujeme znovu na nošení respirátorů, zvýšenou dezinfekci rukou a dodržování rozestupů. Obezřetnost je na místě, čísla začínají být alarmující,“ upozorňuje ředitel pro personalistiku a vnější vztahy TŽ Ivo Žižka.

Od minulého měsíce podnikoví hasiči postupně dezinfikují společné prostory v celém areálu. Jsou také připraveni vyjet na zavolání v případě pozitivního záchytu zaměstnance na pracovišti.

„Těm zaměstnancům, kteří ještě nestihli nechat se očkovat, doporučujeme, aby se svým praktickým lékařem probrali možnosti. V zájmu ochrany zdraví by to měl udělat každý z nás. Nikdy nevíme, v jaké síle nás může vir zasáhnout, a jak může naše zdraví poškodit,“ uzavírá ředitel.

Další zprávy z regionu