Železárny podpoří cyklisty

Cílem celonárodní výzvy Do práce na kole je zkusit si na jeden měsíc změnit své dopravní návyky a nahradit dojíždění do práce autem nebo autobusem za kolo. Měsíc pravidelného pohybu může přispět ke zlepšení kondice i nálady a většinu lidí to nakonec tak chytne, že začne jezdit na kole celý rok.

Třinecké železárny evidují přesně 4351 cyklistů, kteří mají vyřízeno povolení vjezdu do areálu na kole. Někteří vyráží i ze vzdálenějších obcí jako jsou Písek nebo Mosty u Jablunkova, což znamená, že každý týden najezdí úctyhodné stovky kilometrů. V minulém roce se nejúspěšnějším účastníkem výzvy z Třince a okolí stal cyklista s přezdívkou Bohuš, který najezdil během května 2020 více než tisíc kilometrů do práce právě v Třineckých železárnách.

Cyklodopravu Třinecké železárny jednoznačně podporují a snaží se pro cyklisty vytvářet vhodné a bezpečné podmínky. V letošním roce se rozhodly zapojit opětovně do jedenáctého ročníku celonárodní výzvy „Do práce na kole 2021“ společně s městem Třinec.

„Děkujeme všem lidem, kteří do práce jezdí na kole a podporují tímto myšlenku šetrné dopravy. Vítězným týmům z Třince a okolí připravujeme i v letošním roce zajímavé ceny, které předáme v červnu na slavnostním vyhlášení,“ říká Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Třineckých železáren.

A jak tyto ceny vyhrát? Stačí poslat fotografii celého týmu v tričku s výzvou „Do práce na kole“ a jména účastníků s přiřazením provozu či oddělení na email dopracenakole@trz.cz nebo přes facebookovou stránku WerkZone.

Celonárodní výzvy Do práce na kole se v minulém roce zúčastnilo téměř 16 tisíc účastníků, 48 pořadatelských měst a 2 700 společností. Celkově bylo překonáno 3 821 000 km na „vlastní pohon“ a ušetřeno 493 tun emisí CO2.

I v letošním roce se účastníci mohou registrovat do 30. dubna zde. Čím dříve tak učiní, o to levnější účastnický poplatek zaplatí. Týmy po zaplacení startovného obdrží speciální tričko, díky kterému mohou navíc získat řadu výhod a slev v rámci akcí „na triko“.

Další zprávy z regionu