Nemocnice Třinec pacienta s koronavirem ještě nemá

Nemocnice Třinec dosud nemusela hospitalizovat žádného pacienta s podezřením na infekci Covid-19. Lidí, kteří se do jejích prostor přicházejí nechat otestovat, přitom neustále přibývá.

Dorty pro zdravotníky darovala cukrárna Cake Art. Foto: ISN

Dočasné infekční oddělení vzniklo v nemocnici Třinec v prostorách bývalého II. oddělení rehabilitace. Prozatím je ale bez pacientů. Potvrdila to mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková. „Zatím čekáme. Jsme ale připraveni,“ ujistila mluvčí. Nemocnice vybrala tuto budovu, aby se eliminovalo riziko přenosu infekce. „Nachází se totiž mimo hlavní monoblok nemocnice,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Na zřízeném infekčním oddělení je zajištěna veškerá péče pro příchozí dospělé i dětské pacienty s podezřením na infekci Covid-19. Celkem se na oddělení nachází 18 lůžek, z čehož pět lůžek je dětských a dvě lůžka jsou navíc vybavena plicními ventilátory. „Byl také vyčleněn potřebný erudovaný personál, schopný pomoci pacientům s chirurgickým nebo interním problémem. Pacienti, u kterých se neprokáže podezření z nákazy Covid-19, budou přeloženi na standartní lůžkové oddělení,“ upřesnila.

V areálu nemocnice funguje od minulé středy odběrové centrum pro testování pacientů s podezřením na infekční onemocnění CORONAVIR-19. Odběry jsou určeny pouze pro pacienty, které po telefonické konzultaci na lince 112 doporučila Krajská hygienická stanice. „Zpočátku chodilo zhruba 10 lidí denně. Nyní už jen za dopoledne přijelo 25 zájemců o testy,“ zhodnotila Irena Sikorová Nožková. Nemocnice ale stále bojuje s nedostatkem testů. Odebrané vzorky zasílá k vyhodnocení do laboratoře skupiny Agel.

Do nemocnice také proudí pomoc od obyvatel Třince a okolí. Nosí látkové roušky a občas dokonce i nějakou podporu pro zdravotní personál. „Například dnes jsme dostali čtyři dorty. Darovala je cukrárna Cake Art pro zdravotníky v první linii. Děkujeme za ně a děkujeme rovněž všem, kteří nám pomáhají,“ doplnila mluvčí.

Další zprávy z regionu