Psi vyráží na pomoc nemocným, zvedají jim náladu

Nemocnice Třinec zavedla na oddělení sociálních lůžek novinku. Tou je terapie za pomoci psů. Dokáží totiž dělat doslova zázraky – zvedají náladu a přináší radost ze života.  

Canisterapie pomáhá. I lidé, kteří jsou apatičtí, začnou mít hned o živého tvora zájem. Foto: nemocnice

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí, není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se různých druhů plemen, s průkazem původu, ale i bez něj.

Fenka Rozinka přináší do nemocnice radost a uvolnění. Foto: nemocnice

Klienty oddělení sociálních lůžek bude pravidelně navštěvovat Rozinka, fenka plemene Italský spinone, v doprovodu Kateřiny Rajové. Společně pak obcházejí pokoje, kde si klienti můžou pejska pohladit, přitulit se nebo podrbat. „Přítomnost psa na oddělení je rozptýlením a přináší velkou radost, působí na psychický stav klienta, může vést k jeho aktivizaci, ke zklidnění stavu a rovněž může pomoci získat chuť vrátit se zpět do života,“ upozornila Terezie Haratková, managerka kvality.

Další zprávy z regionu