Audit potvrdil kvalitu českotěšínské nemocnice

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice Agel Český Těšín. Dává jistotu pacientům i personálu, že je zařízení na špičkové úrovni.

Nemocnice v Českém Těšíně dokázala při auditu svou kvalitu. Foto: Agel

Spojená akreditační komise prováděla v průběhu března v nemocnici komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem je udělení certifikátu a pošesté v řadě získání akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2024.

Získání akreditace je důležitým ukazatelem především pro pacienty. Je totiž zárukou, že je nemocnice prověřená a splňuje požadavky na poskytovanou zdravotní péči i související procesy – od vybavení a kvalifikovaného personálu přes moderní medicinské postupy a vyšetření až třeba po úklid.

„Obhajoba akreditace nespočívala jen v dokládání kvality poskytované zdravotní péče, ať už lékařské nebo ošetřovatelské, ale třeba i v dokazování zajištění bezpečnosti podávání léčiv nebo předávání důležitých informací mezi ošetřujícím personálem,“ vylíčila členka představenstva Nemocnice Agel Český Těšín Alice Ručková.

Podle jejích slov bylo posuzování komise opravdu komplexní a detailní, napříč veškerými úrovněmi provozu, a to včetně nezdravotnických úseků, jako je hospodářsko-technický nebo stravovací. „Zajímala je třeba i naše kuchyně, systém úklidu nebo nakládání s odpady,“ upřesnila Alice Ručková s tím, že akreditace je pro každou nemocnici dobrovolná.

Další zprávy z regionu