Bagrista vykopal granát z druhé světové války

Velké překvapení a zároveň obavy si minulý týden ve čtvrtek prožil bagrista, který pracoval v areálu na Frýdecké ulici v Třinci. Podařilo se mu totiž vykopat granát, který na místě ležel možná už od války.

Policejní pyrotechnici dorazili okamžitě na místo nálezu. Foto: DH

Vše se událo v areálu na Frýdecké ulici v Třinci, kde sídlí Beskydská stavební a firmy skupiny Smolo Třinec. „Bagrista během práce vykopal dělostřelecký granát ráže 15 cm. Na místě ležel pravděpodobně od druhé světové války,“ uvedla tisková mluvčí skupiny Smolo Dorota Havlíková.

Zaměstnanci firmy okamžitě zavolali policii a ta s sebou přivezla pyrotechniky. „Krátce po desáté hodině dopolední byl oznámen nález munice v prostoru skládky v Třinci, kam byla ihned vyslána pyrotechnická služba, která zjistila, že se jedná o dělostřelecký granát bez aktivních látek. Pyrotechnik na místě munici zajistil a převezl k odborné likvidaci,“ potvrdila policejní mluvčí Karolína Bělunková. Dodala, že k evakuaci osob nedošlo.

Podle policistů mohla munice v prostoru, který kdysi patřil Okresnímu podniku služeb, ležet od války nebo byla přivezena s jiným materiálem jako návoz.

Více si můžete přečíst v zítřejším Třineckém hutníku.

Další zprávy z regionu