Chovatelé našli proti vlkům oporu v kraji

Region Moravskoslezský kraj se rozhodl finanční injekcí podpořit ty, jejichž stáda ohrožuje vlk obecný. Týká se to i chovatelů v našem regionu. Další pomocnou ruku podává Bystřice, která připravuje seminář pro žadatele o finanční podporu.

Tohoto vlka zachytila před dvěma a půl roku fotopast v katastru Horní Lomné. Ilustrační foto: Hnutí Duha Olomouc

Lhůta pro podávání žádostí je od 1. do 18. července. „Jednotlivec může žádat o podporu od 15 000 do 100 tisíc korun, přičemž spoluúčast je minimálně 10procentní. Alokace činí čtyři miliony korun,“ vypočetla mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Na čerstvou novinku z kraje reagoval bystřický starosta Roman Wróbel, který na úterý 21. června od 16 hodin svolal do budovy MUZ-ICu seminář pro žadatele o dotaci z kraje.

„K tomu, co bylo, se už nyní nechci vracet. Teď je důležité, aby se chovatelé chopili příležitosti, kterou nabízí dotační titul. Pevně doufám, že alokace bude vyčerpána do poslední koruny, protože toto je podmínkou, aby byl tento finanční nástroj schválen i v budoucnu,“ řekl Wróbel.

Neskrýval radost nad tím, že několikaměsíční snaha přinesla kýžené ovoce. „Pro tento okamžik moc děkuji jak kraji za vyhlášení dotačního titulu, tak městům a obcím v regionu za součinnost. Ale hlavně Romanu Cieślarovi a Monice Ryškové, kteří odvedli doslova mravenčí práci na přípravě dotačního titulu,“ shrnul.

Právě Roman Cieślar se na bystřickém semináři ujme i role školitele a poradce.

Více se dočtete v dnešním vydání Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu