Den Země pobavil, poučil a zabavil spoustu dětí

Jak dělá čáp? Kdo udělal v lese tuhle stopu? Co to je za strom? Jak se třídí odpad? Co se stane s vybitou baterkou? A co dělat s olejem po usmažení řízku? To, a ještě více se dnes v Třinci dozvěděly děti, které dorazily na tradiční akci Den Země.

Děti se na akci dozvěděly spoustu podrobností ze světa zvířat. Foto: mr

Před Trisií na ně čekala spousta stanovišť. Malí šikulové ze základních i mateřských škol vyfasovali soutěžní list a pustili se do různých úkolů. Tématem byla příroda, ale i její ochrana a nakládání s odpady.  Asi největší fronta se tvořila před stánkem, kde dětem ukazovali, proč a jak se třídí použitý olej z kuchyně. Že by právě toto téma dítka tak oslovilo? „Ale kdepak, smažíme tady hranolky,“ smála se jedna z pomocnic, která nestačila plnit připravené kornoutky.

Dětem se na akci líbilo snad úplně všechno. „Perfektní je soutěž v nafukovací dráze. Líbila se mi i popelářská auta a samozřejmě nejlepší byly ty hranolky,“ usmíval se spokojeně osmiletý Jakub. Pětiletou Aničku zase zaujali plyšoví ptáčci, kteří po zmáčknutí vydávají reálný zvuk. „Poznala jsem čápa a kachnu,“ pochvalovala si.

I dalším dětem se na akci moc líbilo. Povětšinou se shodly, že by se mohla konat častěji.

Další zprávy z regionu