Děti z Hnojníku překonaly všechny ostatní ve sběru baterií

Příkladný přístup k ekologii mají děti z Masarykovy základní školy Hnojník. Vyhrály totiž první místo v kraji ve sběru použitých baterií. Ukázaly, že když o něco jde, umí opravdu zabojovat.

Děti se do sběru baterií vrhly s vervou.

Školáci a studenti z celé republiky jich odevzdali během tříměsíční sběrové kampaně k recyklaci téměř 53,4 tun. Kampaň se uskutečnila v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět a zapojilo se do ní 955 škol.

Při sběru baterií se tvořily i fronty.

„V Moravskoslezském kraji jsme s 236 kg nasbíraných baterií obsadili krásné první místo. Stali jsme se tak školou, která v kraji odevzdala k recyklaci nejvíce baterií bez ohledu na počet žáků. Naše škola určitě nepatří počtem žáků mezi největší, a o to více si tohoto výsledku vážíme,“ uvedla koordinátorka sběru a učitelka Magda Luzarová. Upřesnila, že škola získala také titul Skokan roku. „Náš nárůst oproti loňsku činil 0,635 kg na žáka. Organizátoři nás za tento posun ocenili 2000 body, za které můžeme nakoupit potřebné pomůcky do výuky,“ upřesnila učitelka. Prozradila také, které děti byly nejaktivnější a zaslouží největší pochvalu. „Na naší škole v podzimní soutěži nejvíce baterií nasbíraly sestry Simona (4. třída) a Silvie (8. A) KonečnéCelkově přinesly do školy 64 kg baterií. Druhé místo obsadil Daniel Bulawa z 9. A, a třetí místo patří Matěji Cieslarovi z 6. C. Děkujeme všem žákům zapojeným do soutěže. Pomohli nejen naší škole k dalšímu titulu, ale především zbavili životní prostředí množství nebezpečného odpadu,“ doplnila Magda Luzarová.

Na otázku, jak děti dokázala motivovat k tomuto nevšednímu výkonu, odvětila: „Děti jsou soutěživé, takže určitě pomohlo, že jsme vyhlásili soutěž o nejlepšího sběrače i třídu. Výherci dostali drobné ceny, třeba vstupné do ZOO, což jim udělalo radost. A mě zase potěšil fakt, že touto akcí vychováváme nejen děti, ale i jejich rodiče, babičky, dědečky. I oni se vlastně často nepřímo zapojili.“

 

Další zprávy z regionu