Do Hnojníku přijel prezident Masaryk odhalit pamětní desku

Snad každý žák základní školy ví, že prezident Tomáš Garrigue Masaryk už dávno není mezi námi. Jaké ale bylo překvapení, když na slavnostní odkrytí pamětní desky v Hnojníku přijel i tatíček Masaryk.

Chlebem a solí vítali žáci prezidenta Osvoboditele. Foto: mr

Po úvodním šoku bylo všem jasné, že jde o symboliku, která měla zatraktivnit slavnostní akt.  Prezident Osvoboditel dorazil v kočáře taženém koňmi a přivezl s sebou i kus nostalgie a elegance tehdejší doby.

„Dnes jsme se tady sešli, abychom odhalili pamětní desku Lípy republiky k příležitosti stého výročí vzniku Československa. Zároveň ale i slavnostně otevíráme přístavbu mateřské školy a areálu s altánem,“ přivítal všechny starosta Hnojníku Miroslav Molin. „A protože v naší obci kdysi prezident Masaryk osobně byl, pojmenovala se i naše škola jeho jménem,“ podotkl Miroslav Molin.

Masaryk spolu s legionáři u nové pamětní desky. Foto: mr

Jak starosta dále řekl, nová část mateřinky slouží dětem již od dvou let. Areál s altánem před školkou ale je určen hlavně starším dětem.

Více o akci se dočtete v Třineckém hutníku ve středu.

Další zprávy z regionu