Dopravě ulevil kruhový objezd

Oprava Nádražní ulice v Českém Těšíně dospěla do zdárného konce. Vedení města kvituje, že přednádražní prostor je nejen pro přijíždějící turisty moderní a přívětivý. Novinkou je kruhový objezd na křižovatce Nádražní a Střelniční ulice, který má ulehčit výjezd od budovy České pošty.

Na Nádražní ulici došlo ke změně organizace dopravy. Foto: tm

„Minulý týden probíhaly poslední drobné práce. Ale jednalo se spíše o estetické prvky. Poslední říjnový víkend se ulice dočkala vodorovného dopravního značení, takže od konce října si řidiči zvykají na změnu organizace dopravy. Jedná se o nový kruhový objezd, který je na křižovatce Střelniční a Nádražní ulice,“ nastínil místostarosta Českého Těšína Jan Pekař. Nový kruhák již také projel.

„Je to v pohodě a co mám informace, řidiči si bez problémů zvykli. Zatím toto řešení funguje výborně, zejména při výjezdu od pošty,“ dodal místostarosta.

Lidé rovněž uvítají přesun pouliční lampy, která byla před nádražním vchodem přímo v chodníku. „Na přechodu pro chodce jsme ještě vyřešili odvodnění, které nebylo součástí původního projektu. Napojili jsme ho na šachtici SmVaK. Nyní je hotovo a věřím, že prostor působí jako moderní dopravní tepna ve městě, což je to první, co turisté při příjezdu do Českého Těšína uvidí,“ uzavřel Pekař.

Dodatečné práce na přechodu pro chodce město konzultovalo s poskytovatelem dotace, protože přechod je součástí dotačního projektu Po stopách těšínské tramvaje.

Další zprávy z regionu