Festival Jeden svět je odložen, knihovna ale otevřeno má

Pořadatelé festivalu dokumentárních snímků Jeden svět se rozhodli, že se akce v plánovaném termínu neuskuteční. Akce se měla konat i v Třinci a v nedaleké Bystřici.

Tisková konference k festivalu Jeden svět se v Třinci konala minulý týden. To ještě nikdo netušil, že bude akce odložena. Foto: mr

Na hrozbu šíření koronaviru zareagovali pořadatelé festivalu Jeden svět. Školní představení byla zrušena už v úterý, nyní přichází na řadu samotný festival a jeho doprovodné akce. „Uskuteční se jen páteční vyhlášení výsledků literární soutěže Co bude, až naprší, a uschne. Na něj naváže literární večer s básníky Pavlem Zajícem a Radkem Štěpánkem,“ podotkl mluvčí Knihovny Třinec Jan Delong.

Samotná knihovna zatím uzavřena nebude. V tuto chvíli se nemění otevírací doba ani rozsah poskytovaných služeb. „Doporučujeme však pro prodlužování výpůjček využívat čtenářského konta, případně volat nebo psát požadavky na e-mail. K vrácení knih mohou všichni využívat bibliobox před knihovnou. Pokud se v prostoru knihovny nemusí lidé zdržovat déle, než je potřeba, ať tak nečiní,“ obrátil se na čtenáře mluvčí.

Všechny další plánované akce knihovny proběhnou. „Pokud se lidé rozhodnou, že nechtějí přijít, třebaže již mají zakoupenou vstupenku, tak jim peníze vrátíme,“ přislíbil Delong.

Výše uvedená opatření se mohou, a pravděpodobně i budou měnit. Aktuální informace najdou zájemci na webu knihovny.

Další zprávy z regionu