Festival pohybu, hudby a zábavy míří do Vendryně

Už za pár dní vypukne ve Vendryni unikátní akce nazvaná MajDay. Je určena nejen sportovcům, ale i těm, kteří se rádi dívají na adrenalinové závody nebo se sportem teprve chtějí začít. Závěr bude patřit hudbě a zábavě.

Bez limitů, takové jsou disciplíny na MajDay. Závodníci si sáhnou na dno svých sil, ale zároveň se i pobaví. Foto: archiv pořadatelů

MajDay propukne v sobotu 12. srpna ve Vendryni v areálu fotbalového hřiště. Závod, na který se údajně nejde připravit, měří 9,5 kilometru a má převýšení 280 metrů. Je však plný překážek, jejichž překonání není vždy úplně snadné. Závodníci musí počítat s blátem, vodou, zdoláváním výškových překážek a občas i s tím, že si sáhnou na dno svých fyzických i psychických sil. O to více je ale závod atraktivní pro diváky.

„Jako každý rok se i letos mohou soutěžící těšit na spoustu novinek. Asi tou největší je změna v kategoriích. Vyslyšeli jsme mnohaleté prosby o vytvoření kategorií pro jednotlivce a sáhli ke kompromisu, který zachová parťáctví závodníků a zároveň umožní vyběhnout na trať i sólo chrtům. Junioři budou startovat pouze jako jednotlivci, zatímco veteráni pro změnu pouze jako dvojice. Kategorie Elita však bude mít na výběr, účastníci mohou vyrazit sólově nebo ve dvojicích,“ upozorňují pořadatelé.

Veletrh sportů zaujme
Součástí MajDay je každoročně veletrh různých sportů. „Kopni, vyhoď, odpal, chyť – hlavním tématem festivalu pohybu bude míč. Tedy míčové hry. Možná si právě na MajDay návštěvníci uvědomí, kolik druhů míčových sportů vlastně existuje. Zde si je všichni zájemci budou moci společně vyzkoušet,“ vybídla za pořadatele Jana Kubiš.

Pokračovala, že akce již tradičně nabídne celodenní doprovodný program, v jehož rámci dospělé i děti místní sportovní oddíly a zájmové skupiny inspirují a třeba i motivují k tomu, aby se některým z disciplín začali věnovat pravidelně. „Vstupenky na Majday Night jsou k dostání na webu pořadatele MajDay. Aktivní účastníci závodu budou mít vstup na večerní party již v ceně,“ připomenula Jana Kubiš.

Po sportu koncerty

Po sportovní části Majday přijde na řadu ta kulturní. Začne v 17 hodin vystoupením kapely QAI z Třinecka, která hraje indie pop, jež se prolíná s akustickou alternativou. Jejich živá vystoupení jsou nabitá svěží energií a osobitým projevem.

V 18.30 rozehraje svou část koncertu trio hudebních mágů ve složení Endru, Vojta Dyk a Jen Hovorka. Dyk je český muzikant, herec a držitel cen Český slavík či Thálie. Endru je vyhlášeným mistrem rytmu, hudebník, herec a mistr světa v loopingu a také vícemistr ČR v beatboxu. Jen Hovorka je klávesistou a beatboxerem. Jejich společné vystoupení tak bude nezapomenutelným zážitkem.

Trio vystřídá na pódiu ve 20.30 hodin David Koller. Lídr legendární kapely Lucie přijede do Vendryně představit své nové album LP XXIII. Obsahuje deset písní, z nichž více než polovinu protagonista zveřejnil v posledních dvou letech jako singly doprovázené videoklipem.

Ve 22 hodin vystoupí polská hvězda Chwytak. Tajemný zpěvák z Těšínského Slezska s kartonovou krabicí na hlavě se proslavil parodováním večírkových a alkoholových písní, které se staly virálními. S klubovou scénou je spojen od roku 2002, několik let byl profesionálním DJem, vydával singly, písně na kompilace a koncertoval.

MajDay ukončí DJ Lumír Mořkovský. Poprvé hrál v klubu v 17 letech, bylo to na Rotundě, což je ostravská klasika. Od té doby odehrál tisíce party po celé České i Slovenské republice a v dalších okolních zemích. Měl tu čest hrát na velkých festivalech, ve špičkových klubech, po boku hvězdných českých i zahraničních kolegů. V rámci nicku LUM X se zaměřuje spíše na house a techhouse, coby Lumír Mořkovský míří na komerčnější publikum. Prostě DJ na jakoukoli party.

Další zprávy z regionu