Fotbalisté Třince si zastříleli v Kvítkovicích

Třetiligový celek SK Kvítkovice (dříve Viktoria Otrokovice) kladl odpor v prvním poločase. Druhé dějství ovládli fotbalisté Třince a s přehledem postoupili do třetího kola domácího poháru.

Martin Samiec si kryje míč před Denisem Dziubou. Foto: FKT

Domácí si podřezali větev pod sebou sami – brankář Semanko po malé domů zkrotil míč až za brankovou čárou – 0:1. Posléze ho překvapil Kateřiňák, který dal branku do šatny.

Druhý poločas se nesl ve znamení třinecké převahy. Kvítkovice se po chybě hostů v rozehrávce dočkaly čestného úspěchu, ale favorit žádné překvapení nepřipustil a stvrdil svůj postup dalšími třemi góly.

„Dokud domácí cítili šanci, tak škrábali a kousali. I přesto jsme měli utkání po celou dobu pod kontrolou. Od začátku se pro nás vyvíjelo dobře, věřil jsem, že zvítězíme a postoupíme v řádné hrací době. Kluci, kteří nemají zápasovou praxi, to zvládli a potvrdili, že mají kvalitu,“ konstatoval kouč Třince Martin Zbončák.

SK KVÍTKOVICE – FK TŘINEC 1:5

Branky: 70. Šidlík – 43. a 73. z pen. Kateřiňák, 19. Semanko vlastní, 74. Obadal, 86. Samiec.

TŘINEC: Kerl – Tandara, Brak, Foltyn (46. Straňák), Szewieczek (77. Buryan) – Habusta (46. Gembický) – Obadal, Kateřiňák, Machuča (77. Omasta), Kania – Samiec. Trenér: Zbončák.