Zadáním projektu bylo přiblížit používání IT ve výuce i v životě. Byl kladen důraz na udržitelný rozvoj a v našem kraji i rekultivaci a smysluplné využití bývalých průmyslových areálů, tzv. brownfieldů. Významné bylo i hledání perspektivních řešení budoucího získávání a využívání ekologických zdrojů energie. Speciálně na pedagogy byl cílen workshop o používání celé řady iTools ve výuce.
„Během pěti dnů se účastníci projektu seznámili s naším krásným městem i jeho polskou částí. V automobilce Hyundai v Nošovicích měli možnost prohlédnout si moderní, efektivní a ekologickou výrobu, která se mimo jiné zaměřuje na výrobu elektromobilů. Zajímavým kontrastem byla návštěva oblasti bývalých Vítkovických železáren v Ostravě, kde se v autentických kulisách seznámili s historií výroby železa. A při návštěvě Nové Karolíny, prostoru bývalé šachty Karolína, pochopili, jak lze tyto bývalé šedé a nehostinné prostory využít pro zlepšení života v moderní době,“ přiblížila program účastníků říjnového setkání v rámci Erasmu+ hlavní vedoucí projektu Pavlína Kochová.
Při dalších projektových aktivitách využili účastníci kvalitní vybavení gymnázia počítači a technikou.
„Prostřednictvím virtuálních brýlí jsme si prohlédli přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Po přednášce vedoucího katedry geoinformatiky Hornicko-geologické fakulty VŠB TU Ostrava, Michala Kačmaříka, si účastníci sami zkusili vytvořit mapu v systému GIS,“ dodala Kochová.
Výčet aktivit by mohl ještě dlouho pokračovat, ale tím nejdůležitějším přínosem setkání je, že studenti během celého pobytu navázali nová přátelství.