Hasičárna v Bukovci už má hrubou stavbu

Požární zbrojnice v Bukovci na Kempě doslova roste před očima. Hasiči se do ní nastěhují v polovině příštího roku.

Na staveništi panuje čilý ruch. Foto: ba

Do největší letošní investice se Bukovečtí pustili počátkem léta. Po slavnostním posvěcení prostranství, na kterém nová hasičárna roste, stavební práce nabraly rychlý spád. Hrubá stavba je již v podstatě hotová.

„Velmi nás těší, že veškeré práce probíhají hladce. Usilovně pracujeme na tom, abychom nejpozději do konce roku měli budovu pod střechou a mohli v zimních měsících přistoupit k pracím vevnitř objektu. Pokud se bude dařit, rádi bychom stihli i hrubé omítky. Snad nám bude přát počasí,“ řekla starostka Bukovce Monika Czepczorová.

Kolaudace nové požární zbrojnice by měla proběhnout do konce července příštího roku. „Během zimy chceme dokončit veškeré práce vevnitř, abychom poté, co na jaře vyschnou jemné omítky, mohli stěhovat. Slavnostní otevření by se mohlo konat již v červnu,“ nastínila starostka.

Požární zbrojnice barvou fasády ideálně zapadne do okolní zástavby. „Se zastupiteli jsme se shodli na tom, že okna, dveře, garážová vrata i střešní krytina budou v antracitové barvě a fasáda bude laděna v jemně béžovo – oranžových pastelových barvách,“ uzavřela Monika Czepczorová.

Další zprávy z regionu