Hřiště dostane umělý povrch v kvalitě trávy

Hřiště s umělým povrchem v Návsí volá po opravě. Původně v obci počítali s opravou stávajícího povrchu, do hry ale vstoupila další varianta – použití umělého povrchu nové technologie, který se z 96 procent chová jako přírodní trávník.

Hřiště s umělým povrchem v Návsí volá po opravě. Foto: tm

Opravu hřiště v Návsí bral v potaz i rozpočet pro letošní rok, ve kterém byla vyčleněna částka 4,5 milionu korun. Ač se na ploše již podepsal zub času, největší problém prý není v povrchu hrací plochy hřiště, ale v podkladové vrstvě.

„V pokutových územích již hřiště připomíná beton,“ řekl během březnového jednání zdejších zastupitelů jejich kolega Petr Sztefek. Zároveň doplnil, že hrací plocha se v současné době udržuje zásypem granulátu, který však při odhrnování sněhu v zimních měsících pluhy odklidí i se sněhem. Další údržba spočívá v úklidu spadaného listí či prachu.

Umělý povrch nové technologie by vyřešil hned několik starostí. Mimo to, že hřiště bude v 96 procentech blízké svým chováním přírodní trávě, nemusí se zasypávat granulátem a jediná údržba spočívá v odklízení spadaného listí a prachu. „Nový povrch by přišel na 8,2 milionu korun, v ceně je i úprava podkladu pod samotným povrchem. Životnost je 18 let,“ dodal Sztefek.

Když už v Návsí začali uvažovat o této variantě opravy, tématem se stalo i rozšíření stávající plochy, která má nyní parametry pro fotbalové soutěže pořádané okresním svazem. Zvětšením by hrací plocha mohla být k dispozici i pro soutěže pod křídly kraje. „Místo pro rozšíření máme,“ předeslal Sztefek. Tím by se jednalo o položení nového povrchu na ploše přibližně šest tisíc metrů čtverečních.

Zastupitelé Návsí návrh o způsobu opravy a rozšíření hřiště posvětili a starostka Lenka Husarová navrhla vyčlenit v rozpočtu pro tuto rekonstrukci částku 10 milionů korun.

Další zprávy z regionu