Iktové centrum má evropský certifikát

O pacienty s cévní mozkovou příhodou se v Nemocnici Třinec umí postarat. A to tak dobře, že za to dokonce zařízení získalo další z řady významných ocenění. Řadí se tím mezi pracoviště na špičkové evropské úrovni.

Ředitel nemocnice Jiří Veverka s kolegyněmi slaví významné ocenění. Foto: nemocnice

V červnu iktové centrum neurologického oddělení třinecké nemocnice získalo Zlatou plaketu ESO Angels Awards. Nyní obdrželo evropský certifikát kvality, který uděluje Evropská společnost pro péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou (ESO).

„Jedná se o ohodnocení kvalitní práce třinecké nemocnice, oceňuje se komplexnost péče a kvalita diagnostických i léčebných postupů,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Na péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou se podílí zejména neurologové na neurologické JIP a standardním oddělení s týmem sester erudovaných v péči o tyto pacienty. Neodmyslitelná je spolupráce s internisty – intenzivisty, radiology, rehabilitačními lékaři, fyzioterapeuty, logopedy i psychology.

„Toto ocenění svědčí o tom, že našim pacientům zajišťujeme vysoce odbornou péči srovnatelnou s péčí v ostatních iktových centrech v Evropě,“ doplnila primářka neurologického oddělení Helena Sobolová.

Další zprávy z regionu