Jablunkovský shopping park vyvolal emoce

Mezi zástavbou rodinných domků na okraji Jablunkova vyrostlo obchodní centrum. Některým lidem žijícím v přímém sousedství se stavba vůbec nezamlouvá a poukazují na údajně špatnou komunikaci s městem.

Nové obchodní centrum má být otevřeno 19. srpna. Foto: tm

Vedení Jablunkova proto v červenci svolalo pracovní schůzku přímo na místě. Ač vše začalo emotivně, vášně nakonec ustály.

Nový shopping park se nachází na hranici s Návsím (Pod Pilanou) na pozemku, který je podle změny územního plánu z roku 2008 určen pro obchodní centrum. Konkrétně ho bude tvořit prodejna Billy a další čtyři obchody. K dispozici bude 88 parkovacích míst.

„Kdo dovolil postavit takové monstrum mezi rodinnými domky? Proč nám to nikdo z vedení města neřekl dopředu?“ ptala se na setkání Irena Gomolová, která v této lokalitě bydlí. „Že zde jednou bude obchodní centrum, je jasné již od roku 2008. Pozemky nikdy nebyly v majetku města,“ odpověděl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi k jednopodlažním obchodům.

„V místě je svah a během stavebních prací jsme měli několikrát vytopenou zahradu. Děsím se, co nastane, až bude vše hotové,“ posteskla si jedna z žen. „Letošní červen byl na srážky bohatý, což se podepsalo na samotných pracích. Ale mohu vám slíbit, že jakmile bude vše hotové, voda vám odtud do zahrady nepoteče. Vše se udělá tak, aby se to nemohlo stát,“ vysvětlil Marián Lazár ze stavební firmy, která centrum buduje. „Navíc naše firma si zakládá na dobrých vztazích se sousedy, kde staví. Nechceme zanechat nepořádek. Co slíbíme, to splníme,“ dodal Lazár, což potvrdili i další účastníci setkání.

Další zprávy z regionu