Jedenáctý Blešák byl neskutečně štědrý

Tradiční akci Blešák, kterou každoročně pořádá Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně, už mnoho z kantorů i studentů berou jako jakousi součást Vánoc.

Blešák v Českém Těšíně opět pomáhal. Foto: organizátoři

Již po jedenácté se studenti gymnázia rozhodli formou vánočního jarmarku podpořit ty, kteří to potřebují ze všeho nejvíc. Před několika lety se žáci školy dohodli, že výtěžek darují Haimě, nejdéle fungující organizaci v ČR, která se zaměřuje na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním.

Každý rok žáci školy chystají akci, na které se můžou dobře najíst dobrot vyrobených spolužáky, vypít si kávu nebo čaj, zakoupit maličkosti pro sebe či své blízké a zúčastnit se spousty soutěží a akcí.

V prosinci vše klaplo na jedničku s hvězdičkou, žáci napekli zákusky i slané dobroty, zajistili sponzorské dary, vařili kafé, horkou čokoládu a vánoční (samozřejmě nealkoholický) punč a po roce opět zorganizovali dopoledne plné pohody, smíchu a dobré nálady. Letošním hitem byl studenty dělaný kebab a wafle, ale i popcorn a pizza byly vítaným artiklem.

Výsledek našeho vánočního Blešáku je ohromující. Na nemocné děti se vybralo 46 157 korun. Vzhledem ke skutečnosti, že ani tentokrát jsme neupustili od možnosti přispět přímo na účet Haimy, může se ještě celková částka navýšit.

Děkujeme všem, kteří přispěli. Udělali tak obrovskou radost nejen samotným dětem ve Fakultní nemocnici Ostrava, ale i dokázali, že pomáhat se dá vždy a za všech okolností.

Další zprávy z regionu