Klub Záolší oslavil plnoletost

Již osmnáct let úspěšně funguje ve Vendryni spolek s názvem Klub zábavy a sportu Záolší. Jeho hlavním cílem je podpora a organizace různých volnočasových aktivit určených občanům.

U zrodu klubu stál Milan Zakřevský. Foto: ba

„Společně dokážeme mnohem víc. Vše, co děláme, má smysl.“ Tyto dvě věty jsou hlavním mottem spolku, jehož začátky sahají do roku 2004. U zrodu Klubu zábavy a sportu stál jeho současný předseda Milan Zakřevský: „Byli jsme malou neformální skupinkou mladistvých. Na výroční schůzi PZKO jsme udělali Mikuláše a tím to začalo. Po této akci jsme cítili nadšení a odhodlání. Řekli jsme si, že by stálo za to zapojit se aktivně do života naší obce.“

Spolek pořádá nebo se podílí na organizaci společenských, sportovních a kulturních akcí pro děti i dospělé. „Naši nejvýznamnější akci Hry v pohraničí, která se letos uskuteční už po devatenácté, navštěvují nejen místní, ale také lidé z širokého okolí. Pořádáme také stavění májky, drakiády, kuligy či letní kino, o které byl vloni veliký zájem,“ pokračoval.

Klub zábavy a sportu se pyšní zápisem v Knize českých rekordů z roku 2006. Postavil nejvyšší májku v České republice. Měřila 53,98 metru, část zapuštěná do země měřila 1,62 metru.

Členové Klubu zábavy a sportu se pustili do zvelebování místní části Záolší. Zpustlou plochu vedle zmodernizovaného domu s pečovatelskou službou ve spolupráci s místním spolkem PZKO a dvěma subjekty, které poskytly finanční prostředky, proměnili v útulný areál. Jeho součástí jsou hřiště na fotbal, beach volejbal i tenis, dětské hřiště a posezení.

„S pomocí dobrovolníků jsme zvelebili zahradu u mateřské školy na Záolší. Podíleli jsme se na vytvoření parčíku na Černovském vedle železničního přejezdu,“ dodal předseda a zdůraznil, že spolek úzce spolupracuje s obecním úřadem ve Vendryni. Novinkou je zřízení komunitního potulného kina Záolší.

„Jsme řádně registrovaní jako Kino Záolší a fungujeme jako každé jiné zařízení tohoto typu. Díky příspěvku z nadace máme vlastní aparaturu a můžeme promítat na různých místech. V úvahu přichází vendryňský park nebo základní a mateřské školy,“ dodává Milan Zakřevský.

Další zprávy z regionu