Komorní Lhotku od října povede nový starosta

Miloslav Hampel na konci září odejde z postu prvního muže Komorní Lhotky. Zastupitelé na včerejším zasedání vzali jeho rezignaci na vědomí a hned zvolili jeho nástupce. Od října do starostovského křesla usedne Ivo Sztefek.

Miloslav Hampel (vlevo) bude pro obec dále pracovat jako zastupitel. Foto: ab

Miloslav Hampel (Nezávislí pro Komorní Lhotku) obec s 1400 obyvateli vede devátý rok. „Po zralé úvaze jsem se rozhodl na svou funkci rezignovat a přenechat zásadní rozhodování o chodu obce jiným,“ řekl včera zastupitelům. Dodal, že to pro něj není snadné, ale je pevně přesvědčen, že je to pro něj a pro obec ta nejlepší cesta.

„Mé rozhodnutí je konečné.“ Miloslav Hampel, odstupující starosta

Jak dále uvedl, kromě osobních důvodů jej k tomuto rozhodnutí vedl „fakt, že v poslední době je obec čím dál více vláčena tiskem, rozhlasem, prošetřována policií, a to vše na popud lidí, kteří – myslím si – pro tuto obec nic neudělali, nepřišli s žádnou iniciativou, vlastně všechno jen kritizují a napadají. A toto podle mne není ku prospěchu obce.“

Dodal, že nadále bude pro obec pracovat jako člen zastupitelstva, aby tak v její prospěch zhodnotil své dosavadní zkušenosti.

Zastupitelé bez jakékoli diskuse odstoupení Miloslava Hampla z funkce starosty vzali na vědomí. Posléze odcházející první muž Komorní Lhotky navrhl na post starosty Iva Sztefka (Nezávislí Godula). „Má někdo jiný návrh?“ obrátil se Hampel na kolegy v nejvyšším orgánu obce. Žádný jiný návrh nezazněl. Nového starostu, který se ujme funkce 1. října, zastupitelé zvolili sedmi hlasy z osmi přítomných. Ruku pro Sztefka nezvedl opoziční zastupitel Jan Křístek (Změna pro Komorní Lhotku), který se zdržel hlasování.

Více si přečtete v příštím vydání Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu