Koronavirus zbrzdil rozvolňování opatření v regionu

Zatímco většina území České republiky se od pondělí těší z další vlny rozvolňovacích opatření, regiony Frýdecko-Místecko a Karvinsko si budou muset ještě počkat. Některá bezpečnostní opatření se dokonce vrátila.

Nemocnice Třinec. Ilustrační foto

Krajská hygienická stanice v Ostravě v reakci na zhoršenou epidemiologickou situaci v okresech Frýdek-Místek a Karviná navíc zakázala návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních s lůžkovou péčí a pobytových zařízeních sociálních služeb.

„Dále se nařizuje provádět vstupní filtr pacientů a zaměstnanců ve zdravotnických zařízeních a omezuje se příjem pacientů do zařízení sociálních služeb. Pracovníci všech těchto zařízení budou v nejbližších dnech testováni na koronavirus. Rovněž se omezuje shromažďování na maximálně 500 osob,“ uvádí hygienici.

Celkem je v kraji hlášeno již 2047 osob pozitivních na koronavirus. „Za posledních 24 hodin tento počet narostl o 34 nových případů. 22 je evidováno v okrese Karviná a šest nově hlásí okres Frýdek-Místek,“ zveřejnili včera hygienici.

Nemocnice Třinec v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací svolala krizový štáb. Rozhodl, že je nezbytné zřídit opět kontrolní vstup pro všechny osoby vstupující do areálu nemocnice. „Je umístěn naproti vrátnice, nově je monitorován i termokamerou, která snímá tělesnou teplotu, usnadní a urychlí tím kontrolu. Vstup do budov nemocnice je umožněn pouze přes urgentní příjem,“ upozornila mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková s tím, že provoz nemocnice momentálně zůstává bez omezení. Podobně jsou na tom i ostatní nemocnice v regionu.

Další zprávy z regionu