Koupaliště otevřela a čekají už jenom na sluníčko

Třebaže počasí tomu nenasvědčuje, koupací sezona už je tady. Většina koupališť v našem regionu je připravena přivítat návštěvníky. Od nich se nyní očekává, že si do tašek přibalí také roušky. Od nadcházejícího pondělí, 8. června, už je tam ale nosit nemusí.

Do vyčištěného bazénu v Mostech u Jablunkova jako první skočil brněnský otužilec Petr Mihola. Foto: BZ

„Roušky se musí nosit pouze při pohybu po areálu koupaliště, a to do 8. června. Po tomto datu budou muset návštěvníci pouze udržovat doporučený odstup od ostatních,“ potvrdil ředitel třineckého STaRSu Radek Procházka. Doplnil, že kapacita letního koupaliště je v tuto chvíli stanovena na 300 osob, 8. červnem se navýší na 500 lidí.

Od pondělí 25. května je v provozu také aquapark v Mostech u Jablunkova. „Areál je zpřístupněn jak žákům obou základních škol, tak také široké veřejnosti. Budeme dbát na to, aby s příchodem příznivého počasí počet návštěvníků odpovídal aktuálním vládním nařízením,“ zdůraznil správce mosteckého aquaparku Tomáš Kohut.

Na první návštěvníky už čeká i letní koupaliště v Českém Těšíně. „Vzhledem ke stávající situaci, kdy jsou povoleny veřejné akce pouze do sto osob, jsme museli přistoupit ke kapacitnímu omezení. Pokud odečteme obsluhu, na plovárně může být dalších 85 lidí,“ upřesnil Vladimír Kroček, zástupce ředitele Správy účelových zařízení Českého Těšína.

Jablunkovské koupaliště Ameryka, které provozují tamní technické služby, se veřejnosti otevře v pátek 12. června. „Ceny vstupného zachováme jako v minulé sezoně, kdy celodenní základní vstupné činilo 70 korun. Ovšem během června tuto částku snížíme,“ řekl vedoucí provozu technických služeb Tomáš Hanzlík.

Na své otevření teprve čeká  koupaliště v Řece. „Chtěli jsme mít jasno v podmínkách, které musíme splnit, to už nyní máme, a teď areál připravujeme k provozu. Myslím, že zhruba v polovině června bychom mohli přivítat první návštěvníky,“ hlásil provozovatel koupaliště Michal Gorecký.

Více si můžete přečíst v dnešním Třineckém hutníku.

Další zprávy z regionu