Krajské nemocnice i domovy pro seniory opět zakázaly návštěvy

S okamžitou platností byl dnes, tedy ve čtvrtek 21. května vyhlášen zákaz návštěv v krajských zařízeních zdravotní a sociální péče v organizacích Moravskoslezského kraje, jako jsou nemocnice, domovy seniorů a další sociální zařízení.

Nemocnice Třinec je připravena přijmout i vážně nemocné pacienty s covid-19. Foto: mr

Moravskoslezský kraj přistoupil k tomuto opatření s ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace v Dole Darkov. Cílem je zajistit maximální ochranu občanů z rizikových skupin.

„S koncem nouzového stavu není v kompetenci hejtmana ani krizového štábu opatření nařídit plošně na celém území regionu, veškeré kompetence jsou na Krajské hygienické stanici, přesto toto opatření doporučujeme i ostatním zřizovatelům a poskytovatelům v regionu,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Jak dále řekl, situaci ve společnost OKD sleduje, bude se jí zabývat také Krizový štáb Moravskoslezského kraje, který zasedá v pondělí 25. května. „Po konzultaci s covid týmem při Ministerstvu zdravotnictví České republiky jsme se rozhodli, že další případná opatření vyplynou z výsledků víkendového plošného testování ve společnosti OKD.

Pokud dojde ke zhoršení epidemiologické situace, připravujeme se na možnost vyhlášení stavu nebezpečí. Díky tomuto kroku bych jako hejtman získal kompetence nařizovat krizová opatření na území kraje, která by mohla pomoci řešit aktuální epidemiologickou situaci,“ dodal hejtman.

Další zprávy z regionu