Město uctilo válečné veterány

Den válečných veteránů si připomenulo vedení města Třince v pátek 11. listopadu u památníku na hřbitově na Folwarku. Po dvouleté covidové pauze dorazily i děti ze základních škol.

Na pietní akci dorazily i děti z místních škol. Foto: mr

„Když jsme zde byli před třemi lety v tak širokém zastoupení, říkala, jsme, že o svobodu a mír je třeba neustále bojovat. Netušili jsme, jak moc je toto tvrzení aktuální. Ani nás nenapadlo, že za tři roky tady budeme stát a nedaleko nás bude zuřit válka,“ obrátila se na děti primátorka Věra Palkovská.

Jak dále řekla, dnes vzdávají hold všem padlým během první i druhé světové války. Vzpomínají ale i na ty, kteří umírají v nedaleké Ukrajině. „A nejsou to jen vojáci, ale i děti, staří lidé. Ten konflikt je o to hrůznější, že spolu bojují dva sousední národy. O to více si pak musíme vážit toho, jak dobře vycházíme se svými sousedy a jak přátelské vztahy máme,“ upozornila primátorka.

Den válečných veteránů připadá na 11. listopadu. V dřívějších letech se vzpomínky na Folwarku účastnili i pamětníci druhé světové války. Dnes už na akci nepřišel ani jeden.

Další zprávy z regionu