Mistrovství ČR v dogmaratonu vyvrcholilo v Gutech

Beskydský Winter Dog Race a zároveň poslední z osmi závodů seriálu mistrovství České republiky v dogmaratonu hostil na začátku prosince areál PZKO v třineckých Gutech.

Nejlepší v kategorii dogmaraton – muži. Foto: pořadatelé

Na start se postavilo 125 závodníků (27 na trase dogmaraton a 98 na trase short). V dogmaratonu museli běžci se svými psy zvládnout 37 kilometrů s převýšením 1 300 metrů a na trati short 24 km s převýšením 815 metrů.

„V shortu se povedlo Šimonovi Černému překonat loňský stanovený rekord trasy, který byl 1 hodina 54 minut a 55 sekund. Šimon závod zaběhl za 1:47,37,“ řekl za pořadatele Michael Tomanek. V kategorii žen vyhrála Barbora Havlíčková v čase 2:27,42.

Trasu dogmaraton ovládl ve velmi rychlém čase Jiří Benda za 2:55,10 a v ženské kategorii se radovala z vítězství Monika Březinová časem 4:00,03.

Mistry republiky se stali Jiří Benda z Horních Bludovic (ve své premiérové sezoně v seriálu) a Lenka Chmelařová z Blažovic (u Brna), která celý seriál vyhrála už před dvěma lety.

Podrobnosti naleznete na stránkách závodu.