Motorkář spěchal k mamince na kafe, zdržela ho policie

Policisté se v pondělí opět zaměřili na jízdu řidičů na dálnicích a rychlostních komunikací. Pokutovali hříšníky nejen za rychlou jízdu, ale i chybějící dálniční známku. Narazili i na výrazné překročení rychlosti.

Motorkáře zastavila v pondělí policie. Svou rychlou jízdou překvapil i zkušené policisty. Foto: PČR

V pondělí 10. října se konala dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu rychlosti na dálnicích a rychlostních silnicích v Moravskoslezském kraji.  „Policisté dohlíželi také dodržování všech pravidel silničního provozu na výše uvedených komunikacích, a zda řidiči mají na vozidlech uhrazen dálniční poplatek,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Jiroušová.

Během akce policisté zkontrolovali 659 vozidel a zjistili 129 přestupků. Tři přestupky oznámili správnímu orgánu k projednání a 126 přestupků vyřešili blokovou pokutou. Celkem tak vybrali 102 800 korun.

„Porušení rychlosti zjistili ve 29 případech, 27 vozidel nemělo zaplacenu dálniční známku a 21 řidičů drželo hovorové zařízení za jízdy.  U tří řidičů nákladních vozidel policisté zjistili nedodržení bezpečnostní přestávky a uložili jim kauci v celkové výši 50 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Řidič tohoto auta tak moc spěchal do práce, že mu policie naměřila 190 km/hod. Foto: PČR

Nejvyšší naměřená rychlost
Na D48 naměřili policisté motorkáři rychlost 217 km/hod. Muž policistům uvedl, že spěchal za maminkou na kafe. Druhému řidiči, který jel na D1 směrem na Ostravu vozidlem Volkswagen, ukazoval tachometr rychlost 190 km/hod. Ten policistům uvedl, že jede do práce. Policisté vše zadokumentovali a postoupili správnímu orgánu k projednání.

Další zprávy z regionu