Motorkáři se už na hřiště nedostanou

Pejskaři a motocyklisté mají utrum – trávník na fotbalovém hřišti v Písku už ničit nebudou. Kvůli jejich bezohlednému chování obec hrací plochu oplotila.

Hřiště v Písku je oplocené. Foto: ba

Léta letoucí bylo fotbalové hřiště naproti Výletišti volně přístupné. Někteří z místních ho však opakovaně využívali k jiným účelům než k fotbalu. „Někteří lidé na trávníku venčili psy a našli se i takoví, kteří po hřišti jezdili na motocyklech, nebo dokonce autem,“ prozradila starostka Písku Věra Szkanderová.

Strážci zákona však pořádek sjednat nemohli. „Vysvětlovali nám, že budou moci zasáhnout jedině tehdy, když bude hrací plocha, coby obecní majetek, oplocená,“ vysvětlil Miroslav Brzežek, písecký zastupitel a funkcionář místního fotbalového klubu.

Obec se rozhodla hřiště oplotit, takže nyní se na písecký trávník dostanou pouze sportovci. „Plot bychom v rámci rekonstrukce hřiště stavěli tak jako tak. V obci máme dostatek prostranství, na kterých mohou pejskaři venčit své miláčky,“ dodala Szkanderová.

Místní, kteří si chtějí přijít na hřiště jen tak začutat, však zkrátka nepřijdou. „Na trávník se dostanou z boční strany, kde vyroste hlediště. V odpoledních hodinách na hrací ploše probíhají tréninky, takže vchod za bránou je otevřený,“ dodal Brzežek.

Další zprávy z regionu