Na edukační hřiště si děti z Bukovce musejí počkat

Z plánovaného slavnostního otevření edukačního hřiště v sousedství zmodernizované české základní školy v Bukovci prozatím sešlo. Děti si na něm začnou hrát později.

Sportovní i edukační hřiště vzniknou vedle základní školy. Ilustrační foto: ba

Stavba moderního multifunkčního sportoviště, které budou využívat nejen žáci obou místních základních škol, ale rovněž široká veřejnost, ještě nezačala. Sousední hřiště se vzdělávacími prvky již mělo v těchto dnech dětem sloužit.

„Edukační hřiště jsme chtěli zatravnit hydroosevem. Také na něm měly vzniknout záhonky, na kterých by si děti pěstovaly zeleninu a bylinky. Extrémní dubnové sucho nás však přinutilo k tomu, že jsme museli závěrečné úpravy odložit na pozdější termín, který bude pro výsadbu příznivější,“ vysvětlila starostka Bukovce Monika Czepczorová.

Dodala, že hřiště se vzdělávacími prvky původně mělo být slavnostně otevřeno ve druhé polovině dubna, to však současná preventivní opatření v souvislosti s epidemií covid-19 neumožňují.

„Pevně věřím, že se brzy dočkáme vydatných dešťových přeháněk a budeme moci prostor edukačního hřiště ozelenit. Se slavnostním otevřením počkáme na ukončení nouzového stavu,“ uzavřela Czepczorová.

Další zprávy z regionu